Повернутися до звичайного режиму

Науково-дослідницька робота Мисик Анастасії, учениці 11 класу, на тему "Вирощування рекордних урожаїв екологічно чистої продукції ожини сорту Торнфрі через органічне землеробство (мульчування)" представлятиме нашу школу у IІI етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів Малої академії наук України

/Files/images/2018-01-29 17-23-46_0001.jpgМисик Анастасія Василівна

Майбутнє за органічним землеробством

Відомо, що найцінніше в людини – здоров’я. На Україні склалась важка ситуація, тому виникла актуальна проблема, яка пов’язана з вирощуванням екологічно чистої продукції.
Вирішувати екологічні проблеми вчимось із шкільної парти. Школа для нас стала творчим середовищем. Вона дає можливість знайти себе в цьому складному світі.
Лисак Анастасія (учениця 11 класу) брала участь у Всеукраїнському фестивалі «В об’єктиві натураліста – 2016», де і посіла на обласному етапі призове місце. Вона проводила дослідження по вирощуванню екологічно чистих багаторічних лікарських рослин через мульчування насаджень.
/Files/images/96.jpgЛисак Анастасія
Органічне (природне) землеробство у нашій країні вивчене ще недостатньо. «Прадідом» цього методу є японський мікробіолог Масанобу Фукуока. Питання це актуальне: можна отримати високі врожаї екологічно чистих продуктів при невеликих затратах праці (без використання техніки, добрив, гербіцидів).
/Files/images/555.pngМасанобу Фукуока
Отже, потрібні подальші експериментальні дослідження, зокрема мульчування як однієї із технології натурального землеробства.
У нашому селі вперше став використовувати цей метод Сизоненко Олександр Миколайович, випускник нашої школи, садівник-аматор, селекціонер.
/Files/images/11.jpgСизоненко Олександр Миколайович
/Files/images/Новый проект.jpg
/Files/images/Новый проект2.jpgВсі насадження в садку Сизоненка О.М. замульчовані

Весна 2014 року. Олександр Миколайович проявив ініціативу посадити із саджанців грецьких горіхів сквер Пам’яті в центрі села Іванківці, а також алею Дружби на узбіччі дороги, яка з’єднує Іванківці й Семенівку, використовуючи органічне землеробство (мульчування). Його підтримав сільський голова Шеретун Микола Миколайович, який також брав безпосередньо участь у цій корисній справі. Допомагали Олександру Миколайовичу й учні нашої школи.
/Files/images/6666.pngШеретун Микола Миколайович
/Files/images/222.jpgСквер Пам’яті в центрі села Іванківці, висаджений із грецьких горіхів у 2016 році (посадка замульчована)
/Files/images/331.jpgАлея Дружби на узбіччі дороги, яка з’єднує два села (Іванківці, Семенівка), висаджена з грецьких горіхів (посадка замульчована) у 2016 році

Щоб перейняти досвід роботи, старшокласники неодноразово ходили на екскурсію в сад Олександра Миколайовича з вчителем трудового навчання Мастепян Тамарою Федотівною.
/Files/images/Мастеп\'ян ТФ_9618.jpgМастепян Тамара Федотівна
Він ділився з нами своїми здобутками по органічному землеробству (особливу увагу звертав на мульчування насаджень).
Одержані знання ми втілюємо в життя школи:
- під час проведення майстер-класу навчаємо учнів технології мульчування;
/Files/images/235.pngМайстер-клас по мульчуванню насаджень дають учні 10 класу для восьмикласників (2016 рік)
- вирощуємо екологічно чисті багаторічні лікарські рослини з 2014 року, використовуючи мульчування;
/Files/images/56.jpgВирощування багаторічних лікарських рослин за технологією органічного землеробства (мульчування); 2014 рік
- у 2015 році посадили біля школи алею Сонячна із форзиції (посадка замульчована);
/Files/images/545.pngАлея Сонячна з форзиції, яка посаджена біля школи (посадка замульчована); 2015 рік
- висаджені в 2016 році на території школи багаторічні квіти, використовуючи технологію мульчування;
/Files/images/255.jpgЗамульчовані багаторічні квіти
- заклали досліди по вирощуванню рекордних урожаїв екологічно чистої продукції ожини сорту Торнфрі через органічне землеробство (мульчування).
Разом із Тамарою Федотівною ми проводимо теоретичні узагальнення про переваги органічного землеробства над традиційним. Ці висновки плануємо використати для освітньої роботи, зокрема:
- ділитись досвідом через районну газету «Земля Бердичівська»;
- друкувати статті по проведеній роботі з натурального землеробства в Інтернеті.
Таким чином, всі відкриття ми робимо не на шкоду природі, а на її користь. Працюємо під девізом: «Доля планети – у наших руках!».

/Files/images/67.pngДевіз: "Доля планети – у наших руках»
Я вважаю, що майбутнє за органічним землеробством!
Матеріал підготувала
Мисик Анастасія, учениця 11 класу
Кiлькiсть переглядiв: 721

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.