Повернутися до звичайного режиму

Першим учителем у с.Іванківці був грамотний чоловік Третяк Йосип, який організував у своїй хаті навчання для групи людей.

У жовтні 1860 р. відкрито церковно-приходську школу. "В селе Иванковцы при свято Дмитриевской церкви заведена школа 1860 года октября 2 дня школа одна №1. Дать причетника, наставника, священника и дячка".

(Бердичівський архів, архівний №105, лист 8).

1860-1861 рр. - навчання дітей проходило в приміщенні старої хати і навчалось у ній 12 хлопців і 5 дівчат, які були поділені на три групи. Всі групи вів вчитель- дяк.

Згодом школа була перенесена у новий, більший і світліший будинок. У новій школі навчалося 30-40 учнів (три групи). Навчав дітей учитель-дяк Цариківський.

Одним із перших випускників церковно-приходської школи був Коберник Денис Андрійович, який згодом закінчив школу ротних фельдшерів і довгий час працював у Іванковецькій шкільній амбулаторії.

У 1917 році у с.Іванківці відкрито чотирьохрічну школу, на кожний клас було призначено вчителя.

Учителями у цій школі були: Ольга Гнатівна Проневич, Василь Павлович Мужук, Ганна павлівна Мужук, Іван Гук, Софія Андріївна Новачевська.

1923р. - окружна землевлаштовуюча комісія виносить постанову про передачу будинка поміщика Журавського та 5 десятин землі під школу (Бердичівський архів, фонд р-158, справа 521, опис1, лист 176).

Але маєток не відразу був відданий під школу. У 1925 році лише у частині будинку знаходилася школа, а в іншій частині жили члени єврейського колгоспу "Червоні зорі".

1930-1931 рр. - у школі відкрили п'ятий клас (прогресивку).

у 1934 р. - був перший і єдиний випуск Іванковецької семирічної школи. Частина класів за браком приміщення розмістилась у старій лікарні.

1935 р. - школа була реорганізована у середню.

1939 р. - директор школи Лосєв Г.В. домігся, що все приміщення школи було звільнене від сторонніх осіб і передано в розпорядження учителів і учнів.

Учителями у той час працювали Кашицький П.Ф., Романюк П.Г., Мошківська Н.П., Засадкевич Н.В., Климчук В.А., Головатюк А.Г., Ленкевська А.Й., Ленкевський В.Л., Шкуропатська О.Д., Дереш С.В., Піонтковський О.Ф., Семиляк В.П., Клюєва Н.Ф.

У лівому крилі школи були квартири вчителів, а всі інші кімнати відведені під класи, кабінети, бібліотеку.

На той час Іванковецька школа була першою і єдиною десятирічкою у Бердичівському районі.

У 1941 р. - майже всі вчителі-чоловіки пішли на фронт, багато із них не повернулися з війни.

Під час війни школа була частково зруйнувано: не було шкільних меблів, вікон, даху. Але руками вчителів, учніів та їх батьків приміщення школи було відбудоване. Без підручників, зошитів, чорнил та пер учні із запалом взялись до навчання, а вчителі до праці.

Першу золоту медаль у 1951-1952 навчальному році одержав Шкуропатський Микола Євдокимович, а наступні роки - Парубок Люба, Данилюк Жанна, Мельничук Ніла, Данилюк Неля, Лежнюк Галина, Лежнюк Лариса, Мірошниченко Інна та інші.

Кiлькiсть переглядiв: 947

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.